Edition Sommelier WELL Cabernet Sauvignon

Obsthof Retter

Laadukkaat, luonnolliset ja kulinaarisesti inspiroivat alkoholittomat juomat. Raaka-aineina käytetään käsin poimittuja rypäleitä, metsämarjoja ja hedelmiä.

Edition Sommelier WELL Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon -rypäleistä valmistettu alkoholiton mehu on tehty nimenomaan gastronomiseksi ruokajuomaksi. Tasapaino hapokkuuden ja kultivoitujen rypäleiden luontaisen makeuden välillä on seurausta optimaalisista kasvupaikoista, sadonkorjuun ajoituksesta sekä Retterin hedelmätarhan vuosia kerryttämästä tietotaidosta ja pitkästä kuuden kuukauden kypsytysajasta.

Viinin kuvaus

Tuoksussa mustaherukkaa, tummaa kirsikkaisuutta ja luumua. Runsas, hieman hillomainen maku, jossa löytyy vivahteikuutta.

Viinin käyttö

Linturuuat, ruokaisat salaatit, pasta, kevyet juustot tai jälkiruoaksi. Tarjoillaan punaviinilasista 11 – 13 °C -asteisena.

Soveltuvuus

JuustotLintuMiedot liharuoat (esim. porsas)

Lisätiedot

Tuottaja Obsthof Retter
Maa Itävalta
Alue/luokitus
Viinityyppi Alkoholittomat mehut
Rypäleet Cabernet Sauvignon
Täyteläisyys Keskitäyteläinen
Hapokkuus Kohtuullinen
Sokeripitoisuus
Alkoholipitoisuus 0 %
Saatavuus Ravintolamyynti, Travel Retail & Duty Free
Pullokoot 75 cl
Suljin Kierrekorkki
Laatikkokoko 6
Alkon tuotenro
Suositushinta 20,00 €
Lehdistömaininnat
Kilpailumenestys
Sertifikaatit